DJIST Borsa Yatırım Fonu

Türkiye’nin ilk* borsa yatırım fonu olan DJIST ile BİST’te işlem gören Türkiye’nin önde gelen 20 halka açık şirketinin hisse senetlerine aynı anda yatırım yapabilirsiniz.
 
Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu sadece Dow Jones Turkey Titans 20 Index endeksindeki 20 hisse senedine yatırım yapar. Yatırım yapılan hisse senetleri ile  ilgili bilgiye Portföy Dağılımı bölümünden veya Endeks Kapsamı bölümünden ulaşabilirsiniz.
 

Kolayca Alıp Satma

DJIST Borsa Yatırım Fonu BİST’te tıpkı hisse senedi gibi alınıp satılır. Tüm yetkili aracı kurum ve aracı kurum acentesi olan bankalardan alım-satım yapabilirsiniz.

Risk Dağılımı/ Portföy Çeşitlendirmesi

DJIST Borsa Yatırım Fonu sayesinde yatırımcılar tek hisse senedine yatırım yapmak yerine aynı anda 20 hisse senedine yatırım yaparak risklerini azaltırken, yükseliş dönemlerinde getiri potansiyellerini yükseltmektedirler.

Düşük Maliyet

DJIST bir borsa yatırım fonu olduğu için yönetim ücreti diğer yatırım fonlarına göre daha düşüktür.Yatırımcılar 20 hisse senedi ile ayrı ayrı işlem yaptıkları takdirde işlem maliyetleri hızla yükselmektedir. Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu 20 hisse senedine tek işlemle yatırım yapma imkânı vermektedir. Yatırımcılar BİST’ten yaptıkları işlemlerde sadece aracı kurumların tahsil ettikleri işlem komisyonunu ödemektedirler.

Şeffaflık

 DJIST gösterge niteliğindeki portföy kompozisyonu her işlem günü  websitesinde açıklanmaktadır. Bu sayede yatırımcılar, yatırımlarının içeriğini günlük olarak takip edebilir.

Sürekli İzleyebilme İmkanı

DJIST’in fiyatı hisse senetleri gibi her an izlenebilir. İster internetten, ister televizyondan ya da DJIST’in web sitesinden... Bu sayede DJIST’İ istediğiniz anda alabilir, istediğiniz anda satabilirsiniz. Rahatlıkla yatırımınızın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.
 
*Kaynak : www.spk.gov.tr
(C) 2012 DJIST tescillidir, izinsiz kullanılamaz.